Vodafone Smart V10 recenzja

Nie brakuje tanich i niedrogich telefonów, ale czy jest możliwe, aby przejść do ultra-budżetu bez robienia zbyt wielu kompromisów w zakresie tego, co trzeba z telefonu? Na 100 funtów lub tak, to jest pytanie, że Vodafone Smart V10 próbuje odpowiedzieć.

Tak, jest to model własnej marki od Vodafone i prawie najtańszy będzie można płacić i jeszcze dostać telefon, który może uruchomić zwykłe aplikacje. Testowaliśmy Smart V10, aby sprawdzić, czy jest to opłacalna propozycja lub czy nie próbuje pokonać zbyt wielu zakrętów.

Mając na uwadze tak niską, niską cenę - sprawdź widgety na tej stronie, aby zapoznać się z najnowszymi ofertami - musisz zważyć wszystko inne: projekt i budowę, jakość ekranu, wydajność baterii i aparatu, wewnętrzne specyfikacje, i tak dalej i tak dalej.

Przeczytaj także: Tanie smartfony Białystok

Mniej więcej wszystko, co oferuje telefon Vodafone Smart V10 można określić jako "imponujące, za cenę" - ale nie musi to oznaczać, że będzie to właściwy telefon budżetowy dla Ciebie. Przeczytaj dalej, aby zobaczyć jak wypada we wszystkich kategoriach, które mają znaczenie.

RECENZJA VODAFONE SMART V10: PROJEKT I EKRAN

Ta recenzja telefonu jest prawdopodobne, aby uzyskać powtarzalne szybko, ponieważ zarówno konstrukcja telefonu i jego ekran są dość dobre, za cenę. Na 5,9 cala, wyświetlacz jest mniejszy niż większość na rynku w 2019 roku, a rozdzielczość 720 x 1560 pikseli jest zdecydowanie sub-par. Grube nacięcie w stylu łezki z przodu wygląda na co najmniej rok przestarzałe, a słuchawka jest plastyczna i tania w dotyku - choć jest też przyjemnie lekka.

Wszystkie te niedociągnięcia nie mają jednak większego znaczenia: nie jest tak, że nie możesz czytać e-maili lub nie możesz oglądać pokazów Netflix, po prostu doświadczenie nie jest tak wysokiej jakości, jak może być w przypadku telefonu kosztującego nawet 10 razy więcej. Jeśli chodzi o kolor, ostrość i rozdzielczość, wyświetlacz nie spełnia standardów średniej klasy, które testowaliśmy w tym roku, ale wtedy płacisz o wiele mniej.

Na pierwszy rzut oka nie można powiedzieć, że jest to szczególnie tani telefon - ramki nie są zbyt grube, po bokach ramki jest dość atrakcyjny metalowy efekt, a tył telefonu jest dobrze zaprojektowany, z dwuobiektywowym aparatem w środku tylnej obudowy.

Ukłon w stronę przeszłości i stanu budżetu Vodafone Smart V10, jest wyposażony w port ładowania i transmisji danych microUSB, więc wszystkie te adaptery i wtyczki USB-C, które mogły być zmodernizowane, nie będą z tym pracować. W ruchu retro jesteśmy trochę szczęśliwsi o, 3,5 mm gniazdo słuchawkowe został zachowany, w górnej części telefonu, więc można nadal korzystać z istniejących przewodowych słuchawek.

VODAFONE SMART V10 PRZEGLĄD: KAMERA I AKUMULATOR

Dwuobiektywowa tylna kamera 13MP+5MP jest być może najsłabszą częścią Vodafone Smart V10 w ogóle, i będziesz potrzebował trochę dobrego światła i stabilnej ręki, jeśli masz zamiar uzyskać przyzwoite ujęcia z tego. Zdjęcia często wydają się być wyciszone i trochę ziarniste - ale żeby się powtarzać, trzeba pamiętać, że jest to smartfon za 100 funtów.

W przypadku postów w mediach społecznościowych i tym podobnych, Smart V10 poradzi sobie doskonale, przez większość czasu - ale ten telefon jest długą drogą za słuchawkami na samej górze drabiny aparatu, a ujęcia przy słabym oświetleniu są szczególnie głośne i przyciemnione. Szybkość migawki i ostrość są trochę powolne, a na wiele sposobów jest to tak, jak przy użyciu raczej hit-and-miss kamer telefonicznych wszyscy znosić z czterech lub pięciu lat temu.

Oczywiście, ekrany o niskiej rozdzielczości i mniej wydajne podzespoły mogą zdziałać cuda, jeśli chodzi o żywotność baterii, a Vodafone Smart V10 pakuje pod maską przyzwoitą baterię o pojemności 3400 mAh. Stwierdziliśmy, że zazwyczaj pod koniec przeciętnego dnia pozostało nam mnóstwo baterii - czasami nawet 50 procent. Może się to nawet rozciągać do dwóch dni za jednym zamachem.

W naszym zwykłym teście baterii - godzina Netflixu przy najwyższej jasności i średniej głośności - poziom baterii spadł ze 100 procent do zaledwie 91 procent, co jest jednym z najlepszych wyników, jakie widzieliśmy. Będziesz musiał się bardzo starać, aby rozładować baterię w tym telefonie w ciągu zaledwie jednego dnia.

VODAFONE SMART V10 RECENZJA: SPECYFIKACJE I FUNKCJE

Wewnątrz Vodafone Smart V10 znajduje się procesor Snapdragon 429 o bardzo średnim zasięgu, prawie 3 GB pamięci RAM i 32 GB wewnętrznej pamięci masowej, która jest ledwo przekazywalna - można ją rozszerzyć nawet o 256 GB więcej za pomocą karty microSD. Jeśli chodzi o szybkość reakcji i opóźnienie, to nie jest to bynajmniej telefon bezużyteczny, ale zauważysz sporadyczne przerwy lub dodatkowe kilka milisekund, gdy telefon się zatrzyma.

Dzięki takim specyfikacjom jest to telefon dobrze przystosowany dla starszych rodziców lub młodszych dzieci - każdego, kto nie jest użytkownikiem dużej mocy i kto nie będzie skakał z Spotify do Netflixu na Twitterze do Google Maps każdego dnia. Nie jesteśmy pewni, czy Vodafone Smart V10 jest w stanie sprostać takim wymaganiom, ani żadnym poważnym grom mobilnym.

Jak można się spodziewać po tej cenie, nie dostaniesz żadnego szybkiego ładowania, ładowania bezprzewodowego, wodoodpornego lub NFC do płatności mobilnych - jest tu niedostatek dodatkowych funkcji, które mogą skusić Cię do zakupu, po prostu rock-bottom cena, która oznacza, że nie będziesz musiał rozstać się ze znaczną częścią swoich oszczędności, aby go posiadać.

Jednym konkretnym plusem jest czysta, beztłuszczowa wersja Androida 9, która jest zainstalowana na Smart V10. Okay, nie jest to najnowsza wersja Androida, ale jest wystarczająco blisko, a telefon nie jest przeciągany przez niepotrzebne aplikacje lub wizualne rozkwity, które i tak nie robią tak dużej różnicy. Pokrywa on podstawy i dobrze je pokrywa.

VODAFONE SMART V10 RECENZJA: CENA I WERDYKT

Vodafone Smart V10 ma swoje rozczarowania, ale to również uczciwie powiedzieć, że nie zamierzasz zrobić lepiej w tej cenie - więc jeśli masz tylko stałą kwotę pieniędzy do wydania, a nie można iść wyżej, to może być telefon dla Ciebie. Jest to również bardzo dobry telefon dla dzieci, jeśli szukasz czegoś, co możesz dać dzieciom.

To naprawdę przyzwoite, jeśli chodzi o żywotność baterii, a opływowe, beztłuszczowe oprogramowanie dla systemu Android, a także design i ekran są wystarczająco godne szacunku. Aparat fotograficzny i ogólna wydajność telefonu może być nieco frustrujące po chwili, ale - i zatrzymać nas, jeśli słyszałeś ten jeden wcześniej - jest to bardzo tani telefon, po wszystkim.

Osobiście bylibyśmy kuszeni, aby spróbować skoczyć do zakresu 300-400 funtów, w którym to momencie dostaniesz lepszy aparat i dużo płynniejsze działanie, ale nie każdy ma taki luksus lub chce wydać tyle pieniędzy na smartfona. I jak już powiedzieliśmy, to naprawdę przemawia jako telefon dla dzieci lub starszych, mniej wymagających użytkowników.

Jeśli masz zamiar porównać telefony tylko z innymi słuchawkami w tym samym przedziale cenowym, to Vodafone Smart V10 jest zdecydowanie z przodu dość małego pola. Jeśli chcesz płacić jak najmniej na telefonie z systemem Android w pełnej formie, i z wszystkimi pułapkami nowoczesnego smartfonu, to bardzo trudno zrobić lepiej.

O serwisie

W naszych artykułach dowiesz się, m.in. jak zabezpieczyć telefon przed kradzieżą, jak zlokalizować znajomych oraz jak namierzyć zaginiony sprzęt po numerze.

Kontakt

kontakt@winweb.pl

Galeria