Plusy i minusy usługi lokalizującej telefony

Zapewne wiele jest stron, które informują internautów o możliwości zaoferowania usługi, o jakiej nie śniło nam się jeszcze kilka lat temu. Strony te reklamują usługi, dzięki którym można sprawdzić gdzie obecnie przebywa dziecko lub też życiowy partner, którego praca pochłania do reszty.

W ten sposób można sprawdzić prawdomówność osób, których powinno się obdarzyć zaufaniem. Dzięki takim usługom niejednokrotnie wyobraźnia osób korzystających z nich jest bardzo nadwyrężana. Zaufanie powinno być wystarczające, aczkolwiek naiwne ufanie bliskim może być niekiedy bardzo bolesne w skutkach.

W czasach niepewności można skorzystać z oferowanych w Internecie usług. Proces jest łatwy, wymaga jedynie podania numerów telefonów, naszego i osoby śledzonej. Dostępne są zapewnienia o anonimowości dla osoby korzystającej z usługi. Następnym krokiem jest wpisanie specjalnego kodu na stronie usługodawcy, który przyszedł do nas w postaci SMS. Wydaje się być proste, jednak w praktyce sprawy nieco się komplikują.

Niebezpieczeństwa czyhające w świecie dotyczą także poruszanych tu lokalizatorów. Informacje wysyłane do użytkowników lokalizatorów niejednokrotnie mijają się z celem. Często podawane okazują się lokalizacje losowe, o ile są podawane. W efekcie większość aplikacji lokalizujących powstała tylko po to, by zbierać informacje o abonencie i przesyłać namiary na niego reklamodawcom. Zamiast informacji o tym, gdzie znajduje się namierzana przez użytkownika osoba, dostarczane są w masowych ilościach reklamy w wiadomościach SMS – które jak łatwo dostrzec są płatne. Nie ma, co się załamywać. Lokalizacja telefonu jest oczywiście możliwa. Niemniej jednak trzeba uzmysłowić sobie fakt, iż taką usługę mogą spełnić jedynie operatorzy sieci. Usługa ta może jednak okazać się znacznie bardziej kosztowna.

W każdym przypadku trzeba liczyć się z tym, że prób oszustw w Internecie jest wiele, dlatego odrobina ostrożności i nieufności w kierunku usługodawcy jest jak najbardziej wskazana. Usługi lokalizowania osób to najłatwiejsza droga dla oszustów, trzeba mieć tego świadomość.

O serwisie

W naszych artykułach dowiesz się, m.in. jak zabezpieczyć telefon przed kradzieżą, jak zlokalizować znajomych oraz jak namierzyć zaginiony sprzęt po numerze.

Kontakt

kontakt@winweb.pl

Galeria