Samsung Galaxy S10 recenzja

Każdego roku widzimy cały szereg nowych flagowych Android trafia na rynek - telefony od wszystkich od Huawei do Google do OnePlus - ale dla wielu telefony Samsung Galaxy są tymi, które należy pokonać, a w tym roku jest to Galaxy S10 prowadząca opłatę.

To jest mniejsze i tańsze niż Galaxy S10 Plus, oraz większe i droższe niż Galaxy S10e - więc czy to oznacza, że trafia w idealny słodki punkt władzy i ceny? A może wpada niezręcznie pomiędzy dwie pozostałe opcje w zasięgu?

Jest to dobra wiadomość dla łowców interesów, którzy chcą odebrać ten telefon, ponieważ w 2019 Cyber poniedziałek oferty spektakularne widział detalistów obniżyć ceny na tym telefonie zarówno na umowę i SIM darmo.

Istnieje również Samsung Galaxy S10 5G w wersji 5G, która zmienia niektóre specyfikacje.

Tutaj skupimy się na Samsung Galaxy S10, który ma być jednym z najbardziej lubianych i najpopularniejszych telefonów roku. Czy ma on to, co trzeba, aby powstrzymać konkurencję i zdobyć tytuł najlepszego telefonu roku 2019? Tak właśnie myśleliśmy o tym telefonie po kilkudniowym przetrzymywaniu go w ruchu.

Samsung Galaxy S10 jest dostępny już teraz do kupienia w Wielkiej Brytanii w wybranym kolorze białym, czarnym i zielonym - wystarczający wybór kolorów, jeśli zdecydujesz się na to nad Galaxy S10 Plus i Galaxy S10e.

Idź bezpośrednio do Samsunga, a zapłacisz 799 funtów za wersję z 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci masowej. Pony up £999 zamiast tego, a to daje Ci takie same 8GB RAM z 512GB pamięci masowej. Są to ceny z góry dla telefonów bez karty SIM.

Głowa do Carphone Warehouse i można odebrać Samsung Galaxy S10 od 39,99 funtów miesięcznie z wypłatą z góry 99,99 funtów - to z 1 GB danych miesięcznie, a dla 8 GB pamięci RAM i 128 GB modelu pamięci masowej.

PRZEGLĄD GALAKTYKI SAMSUNG S10: PROJEKTUJ I BUDUJ JAKOŚĆ

W tym momencie zostało już dość dobrze ugruntowane, że Samsung jest w stanie wykonać kilka fantastycznie wyglądających smartfonów, a Galaxy S10 w żadnym wypadku nie jest pod tym względem rozczarowaniem. To mydli styl i klasę z każdego szkła i porach metalu, i czuje się jak luksusowy produkt od momentu pobrania go.

Eksperyment Samsunga z nacięciem kontynuuje wycięcie w prawym górnym rogu, znane jako wyświetlacz "Infinity-O" w salonie Samsung. Wolimy grubszą ramkę niż jakiekolwiek nacięcie, ale to naprawdę kwestia osobistych preferencji.

Nie można tu mówić o jakości wykonania - Samsung po raz kolejny doskonalił się w sposobie, w jaki udało mu się złożyć swój flagowy smartphone. Nowy, pełnoekranowy design popycha wyświetlacz do samej krawędzi słuchawki, nie pozostawiając prawie żadnych ramek.

Dzięki połączeniu konstrukcji Infinity-O i oprogramowania, 6,1-calowy ekran Galaxy S10 jest łatwiejszy w obsłudze i wygodniejszy w obsłudze, a także w porównaniu z 5,8-calowym ekranem swojego poprzednika, mimo że Galaxy S10 jest o ułamek większy o ponad 2 mm od S9.

W rzeczywistości, jest to jeden z najbardziej kompaktowych telefonów z ekranem większym niż 6 cali, które kiedykolwiek mieliśmy przyjemność obsługiwać. 93,1 procent z przodu telefonu jest zajęte z ekranem. Wodoszczelność IP68 jest tutaj również dla spokoju.

Gdybyśmy byli wybredni, powiedzielibyśmy, że układ i wybrzuszenie kamery z potrójnym obiektywem z tyłu urządzenia nie jest najbardziej eleganckim z rozwiązań, ale naprawdę staramy się wymyślić coś złego do powiedzenia o projekcie i jakości wykonania Samsung Galaxy S10. Potrzebne jest to, co Galaxy S9 miał do zaoferowania i oferuje znaczny wzrost estetyki.

GALAKTYKA SAMSUNG S10 PRZEGLĄD: EKRAN, SPRZĘT I WYDAJNOŚĆ

Samsung po raz kolejny wyprodukował absolutnie genialny wyświetlacz w 6,1-calowym, dynamicznym ekranie AMOLED, który znajduje się z przodu Galaxy S10. Z fantastyczną rozdzielczością, oszałamiającą żywością i bogatym kontrastem, jest to niewątpliwie jeden z najlepszych ekranów, jakie kiedykolwiek widzieliśmy na smartfonie. Sprawia nawet, że oglądanie Twoich e-maili staje się przyjemnością.

Można zwiększyć jasność w sposób, który wpływa na żywotność baterii, ale może pomóc w świetle dziennym. Kąty widzenia są również doskonałe, a ekran od krawędzi do krawędzi i zaokrąglone boki wyświetlacza dodają mu wciągającego charakteru.

Obsługa HDR10+ pomaga zwiększyć kontrast i kolory w locie, a jeśli uruchomisz coś takiego jak Netflix lub YouTube, to ostra rozdzielczość i bogata jakość HDR naprawdę będzie świecić. Możesz nawet zdecydować się na rozpoczęcie oglądania większej liczby filmów w telefonie, aby cieszyć się tym, co ma do zaoferowania wyświetlacz - to jest właśnie takie dobre.

Podobnie jak w przypadku poprzednich wpisów w serii Galaxy S, telefony sprzedawane w Stanach Zjednoczonych i Chinach są zasilane przez najnowszy procesor Snapdragon firmy Qualcomm - w tym przypadku Snapdragon 855. Te na półkach w Europie i Korei Południowej mają własny krzem Samsung Exynos pod maską, a więc jeśli kupisz Samsung Galaxy S10 w Wielkiej Brytanii, będzie on zasilany przez Samsung Exynos 9820.

W połączeniu z dużą ilością 8 GB pamięci RAM, Galaxy S10 czuje się w użyciu gładko i błyskawicznie, niezależnie od zadania. Przełączanie między aplikacjami jest niemal natychmiastowe, a nawet intensywne graficznie gry uruchamiają się w kilka sekund. Będziesz miał problem ze znalezieniem lepiej działającego telefonu z systemem Android w 2019 roku, a benchmarki, które uruchomiliśmy, potwierdziły to.

Załadowaliśmy tyle różnych aplikacji, ile się dało i zagraliśmy kilka okrążeń Asfaltu 8, a Samsung Galaxy S10 poradził sobie bez zbędnego pocenia się (lub odrobiny dodatkowego ciepła). Telefony z systemem Android mogą mieć problem z opóźnieniem, ale nie spodziewalibyśmy się, że Galaxy S10 będzie jednym z nich, nawet po kilku latach użytkowania.

Od przewijania długich stron internetowych po edycję zdjęć, Galaxy S10 działa w bardzo szybkim tempie, co oczywiście może być bardzo przydatne, gdy próbujesz namierzyć pobliską restaurację lub uruchomić aparat.

Pytanie, czy dodatkowe pieniądze, które zapłacisz za telefon średniej klasy, są warte dodatkowej wydajności, którą będziesz mógł uzyskać z Galaxy S10. Po kilku dniach użytkowania, powiedzielibyśmy, że tak - choć oczywiście musisz dokonać własnego osądu w tej sprawie. Zapakowana tu pamięć RAM i procesor są z pewnością bardziej niż zdolne poradzić sobie ze wszystkim, co telefon musi zrobić w 2019 roku.

Jeśli chcesz mieć najlepszą wydajność, jaką smartfon może zaoferować w 2019 roku, i jesteś gotów wydać pieniądze, aby go zdobyć, to Samsung Galaxy S10 zdecydowanie pasuje do rachunku. Jeśli jesteś bardziej lekki użytkownik telefonu, prawdopodobnie nie potrzebujesz całej mocy Galaxy S10 oferuje up.

GALAKTYKA SAMSUNG S10 RECENZJA: WERDYKT

Z okazji 10. rocznicy swojej kultowej serii smartfonów Galaxy S Samsung dodał kilka naprawdę przydatnych ulepszeń i udoskonalił prawie wszystko w swoim flagowym telefonie. Jest to bez wątpienia najlepszy smartfon, jaki Samsung kiedykolwiek zbudował, a w 2019 r. będzie miał sporo do pobicia.

Już wcześniej widzieliśmy wiele z tych funkcji - projekt Infinity-O (debiutujący na Galaxy A8), skaner linii papilarnych (OnePlus 6T), ładowanie odwracalne (Huawei Mate 20 Pro), ale wszystko jest tu trochę bardziej wypolerowane i mniej gimmiczne.

Jeśli jesteśmy wybredni, to niektóre obszary są bardzo dobre, a nie najlepsze w swojej klasie - żywotność baterii i wydajność aparatu przy słabym oświetleniu - ale trudno sobie wyobrazić inny smartfon, który ma tak wiele racji w tak genialnym wszechstronnym pakiecie.

Ekran, konstrukcja i wydajność są naprawdę na najwyższym poziomie, a z One UI Samsung ma system operacyjny, z którego może być o wiele bardziej dumny (choć może jeszcze trochę poczekać na przyszłe aktualizacje).

Przynajmniej na razie największymi rywalami Samsung Galaxy S10 są Galaxy S10 Plus i Galaxy S10e: można wydać trochę więcej na większy telefon lub trochę mniej na bardziej kompaktowy. Jednak dla wielu ludzi, uważamy, że Galaxy S10 będzie idealnym połączeniem funkcji, wydajności i ceny.

Czy to najlepszy telefon z systemem Android, jaki można w tej chwili kupić? Cóż, nie. To zaszczyt dla jego większego brata, Samsung Galaxy S10 Plus. Jeśli jednak wolisz skromniejsze słuchawki, to Galaxy S10 będzie absolutnym wyborem top tier.

O serwisie

W naszych artykułach dowiesz się, m.in. jak zabezpieczyć telefon przed kradzieżą, jak zlokalizować znajomych oraz jak namierzyć zaginiony sprzęt po numerze.

Kontakt

kontakt@winweb.pl

Galeria