Jak znaleźć zgubiony telefon z systemem Android?

Każdy z nas przynajmniej raz miał z pewnością do czynienia z sytuacją, w której z przerażeniem uświadomił sobie, że jego telefon komórkowy wcale nie czeka na nas w miejscu, w którym z całą pewnością go zostawiliśmy.

Po tym niepokojącym odkryciu następuje zazwyczaj czas gorączkowych poszukiwań i upewniania się, czy telefon nie znajduje się w kolejnych częściach domu lub biura. Zazwyczaj poszukiwania te przynoszą oczekiwany rezultat, a my oddychamy z ulgą podśmiewając się z własnej nieuwagi. Co jednak zrobić, gdy za którymś razem okaże się, że nie możemy go znaleźć. Oczywiście, zawsze można liczyć na odrobinę szczęścia, nawet bowiem, jeśli zgubiliśmy telefon, wcale nie musimy zakładać, że szczęśliwy znalazca nie zechce zwrócić nam zguby.

Znacznie lepszym od biernego czekania wydaje się jednak działanie zwłaszcza, że wcale nie jesteśmy skazani na niepowodzenie. Oczywiście, kluczowe znaczenie ma w takim przypadku to, z jakim telefonem mamy do czynienia, a bardziej ściśle – w jaki system operacyjny zostało wyposażone urządzenie, którym się posługujemy. Najpopularniejszym systemem w telefonach ze średniej półki cenowej wydaje się być Android, okazuje się przy tym, że jest to system, który z pewnością nie rozczaruje osób zainteresowanych tym, aby namierzyć posiadany przez siebie telefon.

Najlepszym z rozwiązań wydaje się w tym kontekście Menadżer Urządzeń, do którego możemy uzyskać dostęp korzystając ze strony systemu. Strona poprosi nas o zalogowanie się, warto przy tym pamiętać o tym, że nasze dane powinny być zgodne z tymi, jakimi posługiwaliśmy się w procesie konfigurowania telefonu. Jeśli je pamiętamy, natychmiast możemy zapoznać się z listą urządzeń powiązanych z naszym kontem, wśród nich zaś znajduje się również telefon, którego poszukujemy. Jeśli telefon jest uruchomiony i posiada dostęp do danych pochodzących z Internetu, niemal natychmiast powinna wyświetlić się nam tak zwana mapka lokalizacyjna. Ostatnio zarejestrowana lokalizacja nie zawsze jest precyzyjna, może jednak pomóc nam w przypomnieniu sobie, gdzie znajduje się teraz nasz telefon.

O serwisie

W naszych artykułach dowiesz się, m.in. jak zabezpieczyć telefon przed kradzieżą, jak zlokalizować znajomych oraz jak namierzyć zaginiony sprzęt po numerze.

Kontakt

kontakt@winweb.pl

Galeria