Jak „uśmiercić” telefon w przypadku jego zagubienia?

Większość osób zdaje sobie sprawę, że jeśli zgubimy telefon lub też zostanie nam on skradziony, mamy marne szanse, aby go odnaleźć poprzez lokalizatory oferowane w sieci internetowej.

Na stronach pełno jest reklam kolejnych usługodawców, którzy zapewniają o swojej skuteczności i możliwościach, jednak nie oszukujmy się, ponieważ większość lokalizatorów potrafi określić położenie telefonu z dokładnością do 50 metrów lub więcej. Nawet wykupienie najdroższych pakietów nie skutkuje lepszymi wynikami, a często okazuje się, ze przy okazji lokalizacji wykupiliśmy jeszcze dodatkowo pakiet płatnych wiadomości tekstowych, za które sporo będziemy musieli płacić ekstra.

Nie można powiedzieć, ze lokalizacja telefonu nie jest całkowicie możliwa, wiąże się jednak z pewnymi ograniczeniami, których musimy być świadomi zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej usługi. Najczęściej tracimy telefony z powodu kradzieży, co wiąże się z tym, że wszystkie nasze prywatne pliki, zdjęcia i filmiki mogą trafić w niepowołane ręce. Najczęściej wystarczy tylko odrobina nieuwagi i już stajemy się ofiarami sprytnego złodzieja, który wykorzysta nasze roztargnienie. Dziś jednak na pomoc przychodzą operatorzy telefonów komórkowych, dając nam szereg narzędzi, które niekoniecznie pozwolą nam bezbłędnie odnaleźć telefon, ale także na zdalne zarządzanie plikami jakie się na nim znajdują.

Jako pierwsza z takimi zmianami wystąpiła firma Apple, która dała nam możliwość blokowania telefonu. Jeśli nie zna się odpowiednich haseł, nie jest możliwe nawet przywrócenie ustawień fabrycznych w skradzionym telefonie, co bardzo często wykorzystywali sprytni złodzieje. Taki telefon w którym zainstalowano oprogramowanie blokujące, nie zda się na nic złodziejom, którzy do tej pory liczyli na naiwność użytkowników. Możliwość zdalnego zablokowania telefonu daje nam szansę na „uśmiercenie” całkowite telefonu, jednak działa to także w druga stronę, czyli po odzyskaniu nie będziemy także sami mieli z niego pożytku. Możemy sprawić, że telefon staje się całkowicie bezużyteczny i nieprzydatny dla złodzieja. Ma to wpływ na spadek kradzieży telefonów, szczególnie tych najdroższych, ponieważ coraz więcej osób ma świadomość i możliwości korzystania z takich opcji.

O serwisie

W naszych artykułach dowiesz się, m.in. jak zabezpieczyć telefon przed kradzieżą, jak zlokalizować znajomych oraz jak namierzyć zaginiony sprzęt po numerze.

Kontakt

kontakt@winweb.pl

Galeria